Krízisintervenciós Osztály és Ambulancia

Krízisintervenciós Osztály

Pszichiátriai osztályos működésünk mellett speciális profilunk a krízisintervenció, amit területi megkötöttség nélkül, a páciens állapota alapján osztályos és ambuláns keretek között is végzünk. Pszichiátriai és pszichoterápiás jellegű segítséget nyújtunk a lélektani krízis állapotába került személyeknek, akik valamilyen nehéz élethelyzetben, vagy veszteség miatt saját erejükből a problémás helyzeten túljutni nem tudnak, illetve akár öngyilkossági gondolatoktól is szenvednek.

Pácienseink ellátása során a gyógyszeres kezelés mellett betegeink személyre szabott terápiás terv szerint egyéni és csoportos szupportív pszichoterápiás üléseken és foglalkozásokon vesznek részt. Csoportos terápiáink közé tartozik az osztályunk által kifejlesztett négy alkalmas kríziscsoport, ami elsősorban az élethelyzeti és szuicid krízisekkel való megküzdést segíti elő, a pszichoedukáció, a relaxációs csoport, az AA csoport, a sportterápia, az állatasszisztált terápia, az irodalom terápia, az ének-zene csoport, a pszichofilmklub és a különböző játékcsoportok. Mentálhigiénés csoportjaink között megtalálható a hosszabb időtartamú mesedráma, a művészetterápiás csoport, a kreatív csoport, a kézműves csoport és az egészségfejlesztő csoport is. Az osztályunkon folyó munkát az Alapítvány az Öngyilkosság Ellen segíti melynek keretében szakmai továbbképzéseket szervezünk a szuicid prevenció iránt érdeklődő, mentálhigiénés területeken dolgozó szakemberek részére, illetve több kutatásban is veszünk részt az öngyilkosság megelőzés területén. Az alapítvány támogatásából osztályunk dolgozói rendszeresen konferenciákon és továbbképzéseken vesznek részt tudásuk megőrzése és bővítése érdekében. A szakemberképzés részekként a kötelező normát meghaladó mértékben fogadunk pszichológus- és orvostanhallgatókat, valamint rezidenseket gyakorlatuk elvégzése, szakmai identitásuk kialakítása és ismereteik elmélyítése céljából.

Krízisambulancia

 Amennyiben Önnek vagy ismerősének öngyilkossági késztetése van, hívja a 112-es telefonszámot.

A Krízisambulancián lélektani krízis állapotába került személyeknek tudunk segíteni, akik aktuálisan nehéz élethelyzet vagy veszteség révén elakadtak, és saját erejükből ezen nem tudnak túljutni, illetve akár öngyilkossági gondolatoktól is szenvednek. Amennyiben közvetlen veszélyeztető magatartásra utaló tünet észlelhető (tudatzavar, beszűkült tudatállapot, öngyilkossági szándék), a területileg illetékes pszichiátriai osztályt kell felkeresni, vagy mentőt kell hívni a 112-es telefonszámon.

Az ambulancián egy állapotfelmérő interjút követően pszichológus, illetve pszichiáter szakorvos kollégánk segít a páciensnek megtalálnia a számára legmegfelelőbb terápiás lehetőséget. Illetve néhány ülésből álló krízisintervenciós terápiát tudunk felajánlani – a páciens helyzetétől, állapotától függően — kórházi vagy ambuláns keretek között.

Ambulanciavezető: Dr. Szilágyi Simon osztályvezető főorvos. Vezető pszichológus: Hende Borbála, klinikai szakpszichológus. Elérhetősége: hende.borbala@peterfykh.hu

Az Ambulancia telefonszáma:

+36 70 934 10 51

A mobilszám hétköznaponként 9:00-15:00 között hívható ambuláns krízis terápiás időpontegyeztetés céljából. Amennyiben hívását éppen nem tudjuk fogadni, a lehető legrövidebb időn belül visszahívjuk. A visszahívás „ismeretlen szám” megjelölés alatt történik.

 Az ambulancia címe: 1074 Budapest Alsó erdősor utca 7.

Ambuláns csoportjaink

Érvényes TB jogviszony mellett az alábbi térítésmentes csoportokba várjuk a jelentkezőket folyamatosan:

8 alkalmas zárt csoport öngyilkosságban elhunyt személyek hozzátartozói részére.

Az alkalmak időpontja: kedd, 13.00-14.00.

A csoportvezetők: Hende Borbála, klinikai szakpszichológus és Nyulászi Anna, klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta

A csoportra a  nyulaszi.anna@peterfykh.hu e-mailben lehet jelentkezni.

10 alkalmas zárt csoport öngyilkossági kísérletet elkövetett személyek hozzátartozói részére.

Az alkalmak időpontja: hétfő, 14.30-16.00.

A csoportvezetők: Horváth Ágnes, Murai József, klinikai szakpszichológus

A csoportra e-mailben lehet jelentkezni: murai.jozsef@peterfykh.hu

8 alkalmas zárt csoport  pszichotikus tapasztalatokkal élő személyek (18-60 év) számára, amely abban segít, hogy jobban megértsék belső folyamataikat. Metakognitív csoportunkban egy támogató közösségben dolgozunk azon, hogy tudatosabban felismerje és átlássa gondolatainak működését; hatékonyabban kezelje érzelmeit és mindennapi kihívásait; fejlessze problémamegoldó és érzelemszabályozási készségeit.

Az alkalmak időpontja: szervezés alatt

A csoportvezetők: Drenyovszki Zsuzsanna, klinikai szakpszichológus Orosz Fanni, klinikai szakpszichológus j.

A csoportra e-mailben lehet jelentkezni: orosz.fanni@peterfykh.hu

8 alkalmas zárt csoport, melynek célja, hogy a résztvevők (18-60 év) egy olyan kommunikációs módszert sajátítsanak el, amelynek segítségével hatékonyabban tudják képviselni magukat a mindennapi helyzetekben. Az alkalmak során olyan készségek fejlesztésére helyezzük a hangsúlyt, amelyek az érzelmek megfelelő kifejezésében, önérvényesítésben, konfliktusok kezelésében és ezáltal a kapcsolatok harmonikusabbá tételében segíthetnek. Továbbá lehetőség nyílik a tapasztalatok megosztására és gyakorlati eszközök elsajátítására.

Az alkalmak időpontja: szervezés alatt

A csoportvezetők: Nyulászi Anna, klinikai szakpszichológus és Orosz Fanni, klinikai szakpszichológus j.

A csoportra e-mailben lehet jelentkezni: orosz.fanni@peterfykh.hu

8 alkalmas zárt csoport, amelybe olyan személyek jelentkezését várjuk, akiknek hozzátartozója a szkizofrénia valamely formájában szenved. A csoport célja a betegséggel kapcsolatos ismeretek bővítése, a hozzátartozóval történő kommunikáció, együttműködés elősegítése. A csoport lehetőséget ad az átélt nehézségek megosztására, és a felmerülő kérdések közös megvitatására.

Az alkalmak pontos időpontja szervezés alatt.

A csoportot vezeti Bakos Noémi és Podina Ivett klinikai szakpszichológusok.

Jelentkezni az ivettpodina@gmail.com e-mail címen lehet.

8 alkalmas zárt csoport, melynek célja, hogy a résztvevők megismerkedjenek a problémákhoz való pozitív hozzáállás kialakításával, a problémamegoldó készségeik fejlesztésével, és tudatosan válasszák ki a legmegfelelőbb megoldási alternatívákat.

A csoportba 18-60 éves depressziós páciensek jelentkezését várjuk.

Az alkalmak időpontja: péntek, 13.00-14:00

A csoport maximális létszáma: 6 fő

Csatlakozás: A jelentkezési határidő március 26. A részvételhez előzetes interjú szükséges.

A csoportvezetők: Drenyovszki Zsuzsanna, klinikai szakpszichológus és Biliczki Judit, klinikai szakpszichológus j.

Jelentkezés: E-mailben a juditbiliczki@gmail.com címen

Család- és párterápia, melynek célja, hogy az öngyilkosságban és pszichiátriai betegségekben, lélektan krízisben érintett párok és családok támogatást kapjanak a kapcsolati és érzelmi kihívások kezelésében.

Az alkalmak időpontja: Előre egyeztetett időpontban, probléma természetétől függően változó gyakorisággal.

A részvételhez a pár vagy a család együttes jelenléte szükséges.

A csoportvezetők: Németh-Ollári Lili, Biliczki Judit

Jelentkezés: E-mailben az ollari.lili@peterfykh.hu címen

10 alkalmas, szabad interakciós önismereti csoport olyan nőknek és férfiaknak, akik valamilyen élethelyzeti nehézségen vannak túl, és ebből a tapasztalatból kiindulva szívesen gondolkodnának magukon másokkal együtt.

Időpont: szerdánként 14:30-15:30
Kezdés: 2025. március vége
Csoportvezetők: dr. Gergics Enikő, pszichiáter szakorvos, Nyulászi Anna, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta
A csoportba való bekerülés előzetes beszélgetés, első interjú alapján történik.
Jelentkezés: gergics.eniko@peterfykh.hu

Megtekintések száma: 5 610